Regimul de slabire al Raoulinei – Membru InfoSlabire

Buna tuturor..am citit comentariile voastre si nu va pot spune decat un lucru:daca esti obisnuit sa mananci mult si de toate o dieta nu va face decat sa te infometeze,sa ai o dispozitie proasta,sa fii iritat nervos!!

Plus daca mergi la o petrecere sau in oras ce faci cari cu tine biletelul pe care e scrisa dieta?????? NO WAY

Ca o concluzie se poate sa nu slabesti din cauza starii nervoase pe care o ai sau slabesti dar vei pune loc apoi mai mult!

Ce va recomand eu este sa tineti o dieta cu numar scazut de carbohidrati si lipide

  • in loc de sucuri obisnuite ,beti apa,ceai(neindulcit sau cu zaharina)suc de fructe natural sau sucuri dietetice(cola,fanta zero)
  • mancati paste paine orez cartofi rar si in cantitati mici,sunt foarte bogate in carbohidrati si calorii
  • mancati banane struguri pepene mere rar si in cantitati mici si acestea sunt foarte bogate in carbohidrati
  • evitati sa mancati din ora in ora,faceti va un program,fiti stapani pe corpul vostru!
  • inlocuiti carnea sau legumele prajite cu cele fierte ,gratare sau coapte(veti reduce numarul lipidelor)
  • faceti sport(ce va place) sau plimbari lungi!!(dupa sport plimbare ,cel putin 1 jumatate de ora, nu beti nimic si excelent ar fi daca faceti seara asta si apoi sa nu mai mancati pana a 2 a zi

Asa puteti slabi avand in acelasi timp un corp sanatos,reduceti riscul sa va imbolnaviti de diabet sau colesterol marit si va simtiti satui si sa aveti o dispozitie foarte buna(nu poti slabi daca esti stresat)

Sper ca v-a ajutat sfatul meu!!

 

Views:
859
Article Categories:
Cure de Slabire · Regim · Regim de slabit

Comments

  • Eu imi mentin greutatea normala a corpului meu prin alimentatia lipsita de grasimi si multa miscare. Efort, hidratare, alimentatie bogata in fibre, masa de seara trebuie sa fie obligatoriu inainte de ora 19.00

    augustina david June 23, 2011 1:55 pm Reply
  • sa sti ca de trei zile am inceput si eu cam tot aceasta dieta initial vroiam sa o tin pe cea daneza sa slabesc mai repede dar nu a mers asa ca m-am apucat de fierturi numai ca as vrea sa slabesc mai repede dar si asa e bine mersi de info

    Lisa June 23, 2011 2:19 pm Reply
  • aveti dreptate am tinut multe regimuri care mi-au deshidratat organismulsi cu o astfel de dieta am inceput sa slabesc

    exegista94 June 25, 2011 10:52 am Reply
  • mersi de sfat, si cum ii comanzi stresului sa plece??

    lucia October 30, 2011 8:34 pm Reply

Leave a Reply

Responsive Menu
Add more content here...